6 قاعده سئو در سال 2016

6 قاعده سئو در سال 2016

999
1395-05-17

قوانین سئو در سال های گذشته متناسب با نوع جستجوها و الگوریتم های مختلف گوگل تغییر کرده است.

بنابراین بر این شدیم تا 6 قاعده و قانون سئو که در سال 2016 توسط تیم گوگل پایه گذاری شده است را به شما عزیزان ارائه کنیم.

 

واقعیت کنونی این است که در سال 2016 موتورهای جستجوگر بسیار هوشمندانه تر از قبل عمل می کنند. بنابراین صاحبان وب سایت ها دقیقا نمی دانند صفحات مختلف وب سایتشان با چه منطق و الگوریتمی به نمایش در می آید.

 

تحقیقی در سال 2015 توسط شرکت MOZ تحت عوان مطالعه درباره آینده سئو انجام گرفت که نتایج جالبی را در بر داشت.

طبق نتایج حاصل شده از این تحقیق، در آینده،  عوامل زیر در سئو تاثیر بیشتری خواهند گذاشت :

  1. طراحی متناسب با موبایل 88%
  2. تجزیه و تحلیل از ارزش درک شده یک صفحه 81%
  3. خوانایی و طراحی مناسب 67%

و همینطور در آینده، عوامل زیر در سئو سایت تاثیر کمتری خواهند داشت :

  1. لینک های پرداخت 55%
  2. لینک های تگ <a> به عنوان لینک های ورودی 49%

 

 حال به توضیح هر یک از این 6 مورد درباره سئو در سال 2016 می پردازیم.

 

1. تمایل همه چیز است !

 

 شما دیگر برای جستجوی مرتبط شدن نیازی به داشتن کلمات دقیق و عینا ندارید. موتورهای جستجوگر در این روزها چگونگی ارتباط مردم با وب سایت شما را بررسی می کنند و یکی از 2 نتیجه زیر را میگیرند :

1. آیا مخاطبین، شما را با جستجوهای خود پیدا می کنند

یا

2. آیا مخاطبین، جواب های خود را فقط و فقط وقتی که  در وب سایت شما هستند پیدا می کنند.

 

بنابراین شما باید تمایل مخاطب برای ورود به وب سایت خود را ایجاد کنید.

 

 

تمایل همه چیز است

 

2. کلمات کلیدی همه چیز و پایان همه چیز نیستند !

 

اهمیت قرار دادن کلمات در عناوین صفحات کمتر شده است. در گذشته اینطور بود که اگر میخواستید رنک خوبی از عبارتی مثل "بهترین ماشین های سواری" داشته باشید باید 3 یا 4 بار در صفحه خود آن را تکرار می کردید. البته این موضوع همچنان اهمیت دارد اما در این روزها علاوه بر این، کلمات مشابه، کلمات مترادف و کامنت ها در چنین صفحاتی برای داشتن رنک بهتر الزامی است.

در زمان های گذشته به این صورت عمل میشد که یک کلمه خاص را در body به دفعات کپی می کردند. اما امروزه موتورهای جستجوگر باهوش تر شده اند. به این صورت که آنها کلمات مشابه از نظر معنایی را نیز درک می کنند و در نهایت به متنی که کلمات مشابه با کلمه اصلی دارد رنک بهتری می دهند.

برای مثال اگر متن شما درباره خودرو است، استفاده از کلماتی مثل لاستیک ، فرمان ، دنده ، بنزین و ... به موتورهای جستجوگر می فهماند که این مقاله پرارزش است.

 

75% از کل عبارت جستجو شده، بین 3 تا 5 کلمه است. بنابراین بهتر است عنوان های صفحات شما نیز بین 3 تا 5 کلمه باشند. مهندسین سئو بر این باورند که اگر کاربری عبارت یک یا دو کلمه ای را جستجو کند به نتیجه مد نظر نمی رسند.

 

3. بر روی تجربه و تمایل کاربران تمرکز کنید ! (مهمترین مورد)

 

محتوای ارجینال ، یعنی محتوایی که خودتان تولید کرده اید و یا کپی نکرده اید، بسیار مهم است. این محتوا می تواند متن، عکس، ویدئو و یا یک فرم باشد. چیزی که کاربر را مجبور کند تا زمان بگذارد و آن را بخواند.

مردم صفحاتی را دوست دارند که به راحتی قابل هضم باشد.

بنابراین صفحات ساده ای ایجاد کنید که قابل هضم برای مردم باشند و محتوای این صفحات را دقیقا متناسب با کاربران خود بنویسید و مطالب نامربوط را حذف کنید.

 

4. سایز بسیار مهم است !

 

مقاله های بزرگتر ، بین 1200 تا 1500 کلمه در جستجوها بهتر دیده می شوند. اما این موضوع در حدود 3 سال قبل این چنین نبود !

بنابراین مقاله های طولانی تر رنک بهتری می گیرند و سئو وب سایت شما بهتر خواهد شد. مخصوصا در مواردی که رقابت وجود دارد.

دلیلی که گوگل را ترقیب به انجام این کار کرده این است که آنها می خواهند ترافیک را به صفحاتی بفرستند که کاربران را راضی خواهند کرد.

یکی از روش های ایجاد مقاله های بزرگ، قرار دادن عکس های زیاد و مرتبط در آن است. زیرا این عمل باعث خواناتر شدن مقاله می شود. کاربران متون طولانی و بزرگ را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند و بنابراین صاحبان وب سایت ها باید به طبع آن، صفحات خود را پربارتر و بزرگتر کنند.

در نتیجه با توجه به تعداد بالای کلمات، سئو وب سایت بهبود پیدا خواهد کرد.

 

5. بهینه سازی برای موبایل را فرامش نکنید !

 

بسیاری از کاربران اینترنت، امروزه از موبایل های خود برای جستجو استفاده می کنند.

موتورهای جستجوگر متوجه مشاهده محتوای وب سایت شما در موبایل می شوند. بنابراین اگر وب سایت شما Mobile Friendly باشد ، محتوای صفحات شما به درستی در آن به نمایش در می آیند و در نتیجه وب سایت شما رنک بسیار بهتری می گیرد.

 

 

6. از عکس های غیرتکراری و جدید استفاده کنید !

 

اگر از عکسی استفاده کنید که جدید باشد و در جستجوهای گوگل تا به حال دیده نشده باشد، این عکس برای شما بسیار با ارزش خواهد بود.

عکس های تکراری می تواند در هزاران صفحه مختلف دیده شود و اگر شما متنی غیر تکراری را کنار چنین عکسی قرار دهید، متن شما به چشم نخواهد آمد. البته این حرف به این معنی نیست که هیچگاه از عکس های موجود در اینترنت استفاده نکنید. اما هرزمان که بتوانید عکسی را خودتان تولید کنید تاثیر مثبت تری را در سئو سایتتان خواهید گذاشت.

6 مورد اشاره شد در بالا، مهمترین مواردی بود که در سال 2016 توسط موتورهای جستجوگر ارائه شده است و همانطور که در مورد شماره 3 اشاره شد، مهمترین موضوع تمرکز بر روی تجربه و تمایل کاربران است.

 

امیدوارم از این مقاله کمال استفاده رو برده باشید.

تگ های این مقاله
کامنت ها
تاکنون نظری ثبت نشده است.
ارسال دیدگاه