95 باید و نباید که برای افزایش سئو سایت الزامی است ! (قسمت 5)

95 باید و نباید که برای افزایش سئو سایت الزامی است ! (قسمت 5)

813
1395-04-06

در این مقاله که به صورت اختصاصی از وب سایت behrotech منتشر میشه، میخوایم 95 باید و نباید، یا 95 روش و حقه که باید رعایت کنید تا وب سایت شما در موتورهای جستجوگر مثل گوگل رتبه خوبی بگیره رو به شما عزیزان معرفی کنیم. شما ممکنه خیلی از موارد این لیست رو بدونید، اما به احتمال زیاد، مواردی رو پیدا خواهید کرد که از اون بی خبرید یا فراموش کردید داخل وب سایتتون اعمالش کنید.

نوع مطالبی که در این مقاله آورده شده به 5 دسته زیر تقسیم میشه تا شما در هنگام خوندن هر مورد، مقدار اهمیت اون رو هم بدونید :

 در این قسمت که قسمت چهارممقاله هست، به موارد مطلقا نباید می پردازیم.

 

 91 . مطلقا به دامنه ای دیگر ریدایرکت نکنید (مطلقا نباید)

اگر سایت خود را به دامنه ای دیگر ریدایرکت کنید به احتمال زیاد از سمت موتورهای جستجوگر تحریم می شوید. بنابراین برای افزایش سئو سایت خود این کار را نکنید.

 

 92 . مطلقا به عکس های پنهان لینک ندهید (مطلقا نباید)

عکس های باز سایز 1x1 پسکیل که با چشم انسان به راحتی قابل رویت نیستند عکس های پنهان نامیده می شوند. اگر به چنین عکس هایی لینک بدهید، نه تنها رنک سایت شما افزایش پیدا نخواهد کرد بلکه ممکن است از سمت موتورهای جستجوگر تحریم شوید.

 

 93 . مطلقا از متون پنهان در سایت خود استفاده نکنید (مطلقا نباید)

متون خود را پنهان نکنید. از رنک متنی که با رنگ پس زمینه سایتتان یکی است استفاده نکنید . از سایز فونت 1px استفاده نکنید. چنین کارهایی باعث می شود تا این متون توسط چشم انسان دیده نشوند اما موتورهای جستجوگر این ترفندها را متوجه می شوند و سایت شما تحریم خواهد شد.

 

 94 . مطلقا از صفحات doorway استفاده نکنید (مطلقا نباید)

صفحات doorway صفحاتی هستند که برای بهینه سازی یک یا دو کلمه استفاده می شوند. چنین صفحاتی فقط در برخی موتورهای موتورهای جستجوگر و فقط برای اسپایدرها قابل مشاهده هستند. اگر از چنین صفحاتی استفاده کنید، موتورهای جستجوگر سایت شما را تحریم خواهد کرد.

 

 95 . مطلقا محتواهای متفاوت به جای مشتریان به اسپایدرها نشان ندهید (مطلقا نباید)

به چنین کاری Cloak گفته می شود. Cloaking یعنی ایجاد محتوای غیر واقعی برای اسپایدر و نه محتوای واقعی برای مشتریان. این کار از نظر موتورهای جستجوگر اشتباه بوده و سایت شما تحریم خواهد شد.

 

نوع مطالبی که در این مقاله آورده شده به 5 دسته زیر تقسیم میشه تا شما در هنگام خوندن هر مورد، مقدار اهمیت اون رو هم بدونید :

 در این قسمت که قسمت پنجم مقاله هست، به موارد با مطلقا نباید پرداخته شد.

کامنت ها
 • 1395-05-17
  مرجان

  مرسی از سایت خوبتون .مطالب آموزنده خوبی توش هست.

 • 1395-05-05
  محمد عزیزی
  خیلی ممنون. توی این مقاله نکات بسیار زیادی وجود داره که من خیلی هاشو توی وب سایتم رعایت نمی کردم. مرسی بابت این مقاله ی عالی
  ادمین : وب سایت بهرو تک با توجه به استقبال خوب کاربران گرامی هر هفته چندین مقاله با محتوای مناسب در وبسایت قرار میده.
ارسال دیدگاه