14 نکته کوچک اما مهم در سئو که ممکن است فراموش کرده باشید

14 نکته کوچک اما مهم در سئو که ممکن است فراموش کرده باشید

683
1395-07-10

سئو و بهینه سازی وب سایت، مقوله ای بسیار مهم در دنیای اینترنت به حساب می آید.

همچنین، در جستجوهای گوگل همه به دنبال قرار گرفتن در صفحه اول نتایج گوگل هستند.

گاهی اوقات کنار آمدن با سختی های سئو ساده است اما به نظر من، بهترین راه برای همگامی با سئو، آسان گرفتن آن است.

گاهی اوقات ممکن است شما از پلاگین هایی برای افزایش سئو سایت خود استفاده کنید. اما گاهی لازم است شما خودتان کاری را انجام دهید تا سئو بهتری بدست آورید.

در این مقاله سئو، ما سعی کردیم تا 14 نکته کوچک اما مهم را که ممکن است فراموش کرده باشید را عنوان کنیم تا سئو وب سایت شما بهبود پیدا کند.

 

1. در داخل تگ های <a> از کلمات کلی مانند "اینجا کلیک کنید" استفاده نکنید. حتما کلمه کلیدی که می خواهید به آن لینک بدهید را درون این تگ قرار دهید تا سئو سایت شما افزایش پیدا کند.

 

2. عکس های خود را از نظر سایز بهینه کنید. همچنین همیشه از تگ alt در عکس هایتان استفاده کنید و در آن توضیحات خوب و مناسبی بنویسید تا تاثیر آن را در سئو سایت خود ببینید.

 

3. در URL های خود از کاراکترهایی مانند " ? " ، " ! " ، " & " و ... استفاده نکنید. گاهی ممکن است شما مجبور به این کار باشید. اما در سایر موارد از استفاده چنین کاراکترهایی خودداری کنید تا سئو سایت شما دچار مشکل نشود.

 

4. برای خوانایی بیشتر از خط فاصله " - " در بین کلمات یک عبارت استفاده کنید.

 

5. در URL ها از آندرلاین " _ " استفاده نکنید. در صورت اجبار حتما از خط فاصله " - " استفاده کنید.

 

6. سعی کنید در URL های خود از session_id استفاده نکنید. البته این مورد در برخی از هاست های بسیار باکیفیت ایراد به حساب نمی آید.

 

7. از حروف بزرگ (کاراکترهای انگلیسی) در URL های خود استفاده نکنید. Windows Server ها به بزرگ و کوچکی حروف حساس هستند و ممکن است این امر باعث ایجاد اختلال گردد. بنابراین برای جلوگیری از چنین اختلالی از حروف کوچک در URL های خود استفاده کنید.

 

8. هرجایی که توانستید از لینک های داخلی استفاده کنید. این کار باعث افزایش بازدید از صفحات مختلف وب سایت شما شده و درنهایت سئو سایت شما بهبود پیدا خواهد کرد.

 

9. از پست های چسبان استفاده کنید.

تعریف پست چسبان یا Sticky Post :

در لیست نظرات کاربران (پست ها)، به طور معمول پست های جدیدتر بالاتر از پست های قدیمی قرار می گیرند. اما گاهی برخی از پست های قدیمی برای شما مهمتر هستند و می خواهید تا آنها را بالاتر بیاورید. به چنین پست هایی پست های چسبان یا Sticky Post گویند.

 

10. در هر صفحه در رابطه با کاری که قصد انجام آن را دارید به اندازه یک پاراگراف توضیحات بنویسید.

 

11. وب سایت خود را طوری طراحی کنید تا کاربران بتوانند عضو وب سایت شما شوند. یعنی یا خبرنامه داشته باشید، یا قابلیت نظر دادن را ایجاد کنید و یا در نهایت RSS خود را در اختیار همگان قرار دهید.

 

12. به هیچ عنوان از Sub Domain استفاده نکنید. زیرا کمکی به سئو وب سایت شما نمی کند. به جای آن از Sub Directory یا مسیرهای (فلدرها) داخلی استفاده کنید.

برای مثال به جای test.example.com از example.com/test استفاده کنید.

 

13. مشتریان وب سایت و کاربران مخصوص به خود را شناسایی کنید و محتوای وب سایت خود را متناسب با نیاز و سلیقه آن ها طراحی کنید.

 

14. محتوای وب سایت خود را به روز نگه دارید. کاربران محتواهای به روز نشده را نمی پسندند. همچنین به روز رسانی محتواها وب سایت، باعث جذب بیشتر و بهتر کاربران شده و علاوه بر آن، موتورهای جستجوگر علاقه زیادی به صفحاتی دارند که به روز می شوند.

 

14 نکته گفته شده در این مقاله سئو، نکاتی هستند که اگر رعایت شوند تا حد خوبی تکمیل کننده مسیر بهبود سئو وب سایت شما خواهند بود.

فراموش نکنید که سئو زمان بر است و رعایت همه قوائد مربوط به برنامه نویسی در سئو، از نظر موتورهای جستجوگر بسیار مهم تلقی می گردد. بنابراین تا می توانید قوانین و نکات برنامه نویسی را به درستی پیاده سازی کنید، محتوای مناسب و باحجم زیاد را مداوم به وب سایت خود اضافه کنید و منتظر افزایش سئو وب سایت خود باشید.

 

تیم فنی شرکت بهروتک امیدوار است تا با ارائه این مقاله سئو، همانند سایر مقاله های سئو ارائه شده، گام بلندی در راستای افزایش علم سئو شما عزیزان بردارد.

کامنت ها
تاکنون نظری ثبت نشده است.
ارسال دیدگاه