13 نکته بسیار مهم درباره سئو

13 نکته بسیار مهم درباره سئو

627
1395-06-28

سئو مهمترین عامل در بازاریابی اینترنتی محسوب می شود. بنابراین برای در دست گرفتن بازار مربوط به حرفه ی خود و دیده شدن در صفحه اول گوگل باید سئو وب سایت شما بهینه شده باشد.

با گذشت زمان و افزایش تعداد وب سایت ها، قوانین مربوط به سئو نیز از طرف موتورهای جستجوگر تغییرات زیادی کرده.

برای باقی ماندن در صفحه اول گوگل باید همواره پا به پای قوانین گوگل وب سایت خود را از نظر سئو به روز رسانی کنید.

جالب است بدانید که قوانینی از سئو که در گذشته مثبت و مفید تلقی می شدند ممکن است امروزه از گوگل نمره منفی داشته باشند. بنابراین باید شناخت کاملی از استراتژی های گوگل داشته باشید تا بتوانید وب سایت خود را در صفحه اول گوگل نگه دارید.

 

ما در ادامه این مقاله به نکات کلیدی و مهم سئو سال 2016 می پردازیم.

 

 

1. تبلیغات از راه کلیک (تبلیغات کلیکی)

 

 

 

برای افزای سئو وب سایت 3 عامل باید رعایت شود :

  • کدهای برنامه نویسی استاندارد با قوانین سئو توسط برنامه نویس
  • ایجاد محتوای مناسب و مفید در وب سایت توسط ادمین سایت
  • کلیک بر روی سایت

متاسفانه بسیاری از افراد فکر می کنند که سئو فقط مورد آخر یعنی کلیک بر روی سایت است. این در حالی است که اگر دو مورد قبل رعایت نشوند، سئو وب سایت شما در نهایت بهبود پیدا نخواهد کرد و وب سایت شما رنک اول گوگل نخواهد شد.

اگر شما دو مورد اول را در وب سایت خود رعایت کرده باشید، آن وقت مورد سوم به شما کمک خواهد کرد.

البته در نظر داشته باشید که کلیک های مختلف باید از IP های مختلف باشد. یعنی افراد مختلف در مکان های مختلف باید اقدام به کلیک کردن بر روی وب سایت شما کنند، نه اینکه خودتان بارها و بارها بر روی وب سایت خود کلیک کنید تا سئو وب سایتتان افزایش پیدا کند!!

در نظر داشته باشید که برخی از افراد توسط نرم افزارهایی دسترسی به IP های زیادی دارند. این افراد می توانند که برای مثال تضمین روزی 1000 کلیک توسط IP های مختلف را بدهند. چنین کاری در نهایت مفید محسوب می گردد و سئو وب سایت شما بهبود پیدا خواهد کرد اگر و تنها اگر دو مورد اول رعایت شده باشند.

 

 

2.سئو و بهینه سازی سایت بسیار زمان بر است

 

 

 

اگر شما وب سایتتان را مطابق با اصول سئو طراحی کنید و محتوای مناسب در آن قرار دهید، باز هم نباید انتظار داشته باشید تا در مدت کوتاهی رنک خوبی به دست بیاورید.

مدت ها (چند ماه) طول می کشد تا تمام صفحات وب سایت شما توسط اسپایدرهای گوگل شناسایی شود. با گذشت زمان، هم موتورهای جستجوگر وب سایت شما را کامل شناخته و هم کاربران اینترنت کم کم وب سایت شما را شناخته و کلیک های مردمی بر روی وب سایت شما صورت می گیرد.

همانطور که در مورد شماره 1 گفته شد، در این هنگام می توان از تبلیغات کلیکی برای تسریع در این کار کمک گرفت.

 

 

3. استفاده از سئو کلاه سیاه (Black Hat) و قبول ریسک آن

 

 

 

احتمالا باسئو کلاه سیاه یا همان Black Hat آشنایی دارید.

برای شرح کامل آن مقاله سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید را بخوانید.

اما به طور خلاصه، گاهی اوقات برای افرایش سئو وب سایت در کوتاه مدت، از روش های غیرمتعارف و مغایر با قوانین گوگل استفاده می شود که البته در ابتدا ممکن است تاثیر مثبت در رنک وب سایت داشته باشد اما در بلند مدت می تواند تاثیرات منفی داشته باشد.

هرچقدر شرکت گوگل در پی از بین بردن سئو کلاه سیاه قوانینی را وضع می کند، سئوکاران کلاه سیاه، روش های جدیدتری را برای دور زدن قوانین گوگل ابداع می کنند و این کشمکش برای همیشه ادامه دارد.

یکی از روش های قدیمی سئو کلاه سیاه، استفاده از متن به صورت پنهان در صفحه است.

یکی دیگر از روش های قدیمی استفاده بسیار زیاد از کلمات کلیدی است که البته هر دوی این دو روش بسیار منسوخ شده تلقی می گردند.

در نهایت توجه داشته باشید که برای افزایش پایدار سئو وب سایت خود، از سئو کلاه سیاه استفاده نکنید و در مقابل تمام روش های سئو کلاه سفید را در وب سایت خود به کار گیرید.

 

 

4. توجه به قوانین سئو در همان ابتدای ساخت پروژه، نه در انتهای پیاده سازی پروژه

 

 

 

در نظر داشته باشید که اگر می خواهید سئو وب سایت شما بهینه باشد باید از همان ابتدای ساخت پروژه، تمام قوانین مربوط به سئو را رعایت کنید. زیرا همانطور که در مورد شماره 1 گفته شد، بسیاری از تکنیک های سئو مربوط به کدهای برنامه نویسی است. بنابراین باید طراحان وب سایت، از همان ابتدا طوری برنامه نویسی کنند تا استاندارهای سئو رعایت شده باشد.

اگر این کار صورت نگیرد، انتظار بهینه شدن سئو سایتتان و یا افزایش رنک گوگل را به این راحتی ها نداشته باشید.

 

 

5. صرف هزینه جهت افزایش سئو و بهبود رنگ گوگل

 

 

 

در حالت کلی همه اقداماتی که در جهت افزایش سئو وب سایت انجام می دهید رایگان است. اما گاهی می توان از این حوزه خارج شد و با صرف هزینه ای مشخص اقدامات مثبتی جهت افزایش سئو انجام داد.

در حوزه سئو، ابزارها و شرکت هایی هستند که با دریافت هزینه، امکاناتی را در اختیار شما می گذارند تا بتوانید سئو وب سایت خود را در مدت زمان کوتاهی بهبود بخشید. چنین ابزارهایی هر آنچه که مربوط به سئو می باشد را با جزییات کامل در اختیار سایت شما قرار می دهد تا حتی بتوانید روند رشد رنک وب سایتتان را ببینید.

اما در نظر داشته باشید که این روش ها موقتی است و به هیچ عنوان جایگزین سئو کلاه سفید نخواهد شد.

با این حال صرف هزینه ای مشخص برای استفاده از چنین ابزارها و شرکت هایی می تواند مفید باشد.

 

 

6. اضافه کردن کلمات کلیدی به هر مطلب منتشر شده

 

 

 

هر مطلبی که منتشر می کنید دارای یک سری کلمات کلیدی است. شما باید قبل از انتشار آن مطلب، حتما کلمات کلیدی آن را شناسایی کنید. این کلمات در حالت کلی باید با کلمات کلیدی وب سایت شما در ارتباط باشند. بعد از شناسایی کلمات کلیدی مطلب منتشر شده، آن را در قالب " کلمات کلیدی و مرتبط " در انتهای مطلبتان قرار دهید.

این کار در سئو وب سایت و بهبود محتوای سایت موثر است.

 

 

7. استفاده از آدرس مطالب قدیمی در مطالب جدید

 

 

هنگامی که شما می خواهید مطلب جدیدی را منتشر کنید، ممکن است کلمه یا عبارتی را به کار گیرید که درباره آن به طور مفصل در وب سایتتان صحبت شده. در این حالت شما باید لینک مربوط به آن عبارت را در مطلب جدید قرار دهید.

در نتیجه این عمل، کاربر ترقیب می شود تا برای مطالعه بیشتر به مطالب قدیمی شما نیز سر بزند و در نهایت سئو وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

این کار مهر تاییدی است بر حرفه ای بودن وب سایت شما.

 

 

 

8. قرار دادن تعداد زیادی فایل PDF و عدم بهینه سازی و طبقه بندی آن

 

 

 

بهینه سازی در سئو را می توان در صفحات HTML انجام داد اما در صفحات PDF نمی توان چنین کاری را انجام داد.

بنابراین برای افزایش سئو وب سایت خود بهتر است از متون در قالب صفحات HTML استفاده کنید تا فایل PDF.

همچنین کاربران ترجیح می دهند صفحات HTML را به اشتراک بگذارند تا صفحات PDF را.

از طرفی فایل های PDF در حالت کلی به راحتی صفحات HTML قابل خوانده شدن نیستند. بنابراین کاربران ترجیح می دهند از صفحات HTML بیشتر استفاده کنند.

اگر مجبور شدید از فایل های PDF استفاده کنید، تاجایی که ممکن است حجم آن را کم کنید تا زمان بارگذاری آن کاهش پیدا کند. همچنین سعی کنید کلماتی مناسب برای URL های فایل های PDF خود انتخاب کنید.

 

 

9. استفاده از فایل های فلش

 

 

 

موتورهای جستجوگر صفحات HTML را به راحتی می خوانند و با توجه به محتویات و ساختار آن، رنک و رتبه وب سایت شما را بهبود می بخشند. اما این امر در رابطه با فلش رخ نمی دهد. موتورهای جستجوگر فلش را متوجه نمی شوند و با آن شبیه به عکس برخورد می کنند.

بنابراین اگر می خواهید فایلی مثل فلش را در وب سایت خود داشته باشید بهتر است توسط تکنیک های HTML5 آن را پیاده سازی کنید.

توجه داشته باشید که فلش سئو وب سایت شما را دچار خلل می کند. پس از آن استفاده نکنید.

 

 

10. شبکه های اجتماعی

 

 

 

یکی از بهترین روش ها برای به اشتراک گذاشتن مطالب وب سایت شما و افزایش بازدید آن، استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف است.

کاربران با استفاده از چنین شبکه هایی به راحتی مطالب وب سایت شما را به اشتراک می گذارند و بدین ترتیب ترافیک روزانه وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

بنابراین سعی کنید شبکه های اجتماعی نظیر Facebook ، LinkedIn ، Twitter و ... را راه اندازی کنید و  در آن فعالیت داشته باشید.

 

 

11. ارائه ندادن مطالب کوتاه

 

 

 

براساس الگوریتم پاندا که توسط وب سایت گوگل ارائه شده، وب سایت هایی که مطالب سطحی و کم عمق دارند با جریمه توسط گوگل مواجه می شوند.

بنابراین اگر می خواهید توسط الگوریتم پاندا جریمه نشوید، مطالبی با حجم نسبتا زیاد و محتوای مناسب رائه دهید. توجه داشته باشید که اگر مطالب شما مفید و پر محتوا نباشند، توسط کاربران اینترنت نیز به اشتراک گذاشته نمی شوند و همین امر نیز به کاهش سئو وب سایت شما منجر می گردد.

در بررسی های اخیر مشخص گردیده که مطالب با محتوای 3000 تا 10000 کلمه ای بیشتر توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده و بنابراین رنک گرفته اند.

 

 

12. تغییر مسیر صفحات قدیمی به صفحات جدید

 

 

گاهی اوقات صفحاتی از وب سایت شما قدیمی شده و می خواهید آنها را با صفحات جدید جایگزین کنید. در چنین حالتی بهتر است طوری این کار را انجام دهید که موتورهای جستجوگر و اسپایدرها نیز متوجه این امر شوند. یعنی بهتر است از " Redirect 301 " استفاده کنید تا موتورهای جستجوگری همچون گوگل متوجه تغییر URL ها شوند تا سئو وب سایت شما کاهش پیدا نکند.

 

 

13. تمرکز بر روی مسائل مهم و سپس مطالب جزئی

 

 

سئو مقوله ای بسیار پیچیده و زمان بر است. نکات بسیار زیادی در مبحث سئو وجود دارد که باعث می شود برای رسیدن به سئو مناسب، زمان و انرژی زیادی صرف شود.

نکته ی مهم در این حین این است که برای پیمودن بهترین مسیر بهینه سازی سئو وب سایت، باید ابتدا به مسائل کلی سئو پرداخت و پس از آن به مسائل و نکات جزئی پرداخت.

اگر چنین ترتیبی رعایت نشود، ممکن است سئو وب سایت به خوبی افزایش پیدا نکند و شما نتوانید نتایج بهینه سازی خود را ببینید.

بنابراین اول نکات کلی و مهم را در نظر بگبرید و سپس نکات جزئی را.

 

کارشناسان وب سایت بهروتک تلاش کرده اند تا مقاله ای با نکات کلی، اما بسیار مهم را ارائه دهند تا وب مسترها بتوانند با استفاده از آن سئو وب سایت خود را افزایش دهند.

 

کامنت ها
تاکنون نظری ثبت نشده است.
ارسال دیدگاه