بک لینک (Back Link) چیست ؟ تاثیر بک لینک در سئو چگونه است ؟

بک لینک (Back Link) چیست ؟ تاثیر بک لینک در سئو چگونه است ؟

10785
1395-06-14

بک لینک چیست

 

بک لینک چیست ؟

 

به بیان ساده بک لینک،  یعنی لینک هایی که از وب سایت های مختلف به سایت شما داده می شود.

 

اهمیت بک لینک در سئو چیست ؟

 

امروزه مشخص شده که هرچقدر بک لینک های شما بیشتر باشد رتبه وب سایت شما بهتر خواهد بود. زیرا گوگل می پندارد که دیگران شما را بیشتر تایید کرده اند.

این موضوع را می توان با مثالی بیشتر توضیح داد.

فرض کنید شما در جلسه ای موضوعی را عنوان می کنید و 5 نفر حرف شما را تایید می کنند. همچنین فردی دیگر موضوع دیگری را عنوان کرده و 3 نفر حرف او را تایید می کنند.

حال حرف کدام یک از شما 2 نفر محبوب تر بوده؟ 

مشخصا کسی که بیشتر مورد تایید قرار گرفته.

بنابراین گوگل نیز وقتی میبیند که تعداد بک لینک های شما بیشتر از رقبایتان است، می پندارد که شما بیشتر مورد تایید کاربران هستید تا رقبایتان. بنابرابن رنک بهتری به شما خواهد داد و سئو وب سایت شما بهتر خواهد شد.

 

در این قسمت یک واژه نامه کوچک وجود دارد که برای ادامه بحث در مورد بک لینک باید با آن آشنا شوید :

  • Link Juice : وقتی که یک وب سایت به یکی از صفحات وب سایت شما لینک می دهد در واقع دارد از Link Juice استفاده می کند. این Link Juice هم سئو صفحه مربوطه را افزایش می دهد و هم اعتبار دامنه وب سایت شما را افزایش می دهد. اگر می خواهید به وب سایتی لینک دهید اما باعث افزایش رنک آن نشوید باید از Nofollow Tag استفاده کنید.
  • Nofollow Link or Tag : اگر از وب سایتی لینکی گرفته شود که تگ Nofollow داشته باشد در واقع از Link Juice استفاده نکرده است. تگ Nofollow باعث می شود تا لینک مربوطه تاثیری در افزایش سئو سایت پیدا نکند، زیرا هیچ مشارکتی ندارد. در واقع زمانی از تگ Nofollow استفاده می شود که بخواهیم از یک صفحه نامعتبر لینک بگیریم. برای مثال لینک گرفتن از صفحه نظرات در یک وب سایت.
  • Do-Follow Link : به طور پیش فرض همه لینک هایی که داده می شوند Do-Follow Link هستند و Link Juice را رعایت می کنند.
  • Linking Root Domains : این مورد اشاره دارد به لینک هایی که از یک وب سایت به سایت شما داده می شود. حتی اگر یک وب سایت 10 بار به وب سایت شما لینک دهد، به عنوان یک Linked Root Domain در نظر گرفته می شود.
  • Low-Quality Links : لینک های بی کیفیت یا Low-Quality Links  به لینک هایی گفته می شود که از وب سایت های نامعتبری مثل وب سایت های اسپم، وب سایت های غیر اخلاقی، وب سایت های خودکار و ... گرفته شده باشند. چنین لینک هایی نه تنها مفید نیستند بلکه مضر نیز هستند. این یکی از مواردی است که شما قبل از خریدن بک لینک باید به آن دقت کنید.
  • Internal Links : لینک گرفتن از صفحه ای به صفحه ای دیگر درون یک وب سایت لینک های داخلی یا Internal Links نامیده می شوند.
  • Anchore Text : متنی که برای بک لینک استفاده می شود Anchore Text نامیده می شود. بک لینک های Anchore Text هنگامی که میخواهید سئو خود را برای کلمه خاصی بهینه کنید بسیار مفید هستند.

 

 

 

فواید بک لینک در سئو :

 

 قبل از اینکه بخواهیم درباره فواید بک لینک در سئو صحبت کنیم باید بدانید که قوانین بک لینک در 2 سال گذشته بسیار از قوانین امروزی آن متفاوت بوده است. در گذشته حتی لینک های بی کیفیت در سئو مفید بودند. اما از زمانیکه گوگل از الگوریتم پنگوئن استفاده کرد چنین قانونی از بین رفت.

بک لینک داشن از وب سایت های با کیفیت بسیار مهم است. بهتر است که این بک لینک ها متنی باشند. شما باید از وب سایت هایی که از نظر محتوا شبیه شما هستند لینک بگیرید. اگر از وب سایت های غیر مشابه و نامرتبط لینک بگیرید سئو وب سایت شما بهبود پیدا نخواهد کرد.

 

حال بیایید ببینیم چرا باید بک لینک گرفت :

افزایش رنک سایت :

بک لینک باعث می شود تا رنک وب سایت شما افزایش پیدا کند. اگر وب سایتی به محتوایی از وب سایت شما لینک دهد باعث می شود تا رنک وب سایت شما افزایش پیدا کند.

 

Index شدن سریع تر سایت :

بک لینک باعث می شود تا اسپایدرهای گوگل زودتر و بهتر به سایت شما بیایند تا صفحات مختلف آن را Index کنند. این کار مخصوصا برای وب سایت هایی که نوپا هستند بسیار مهم است تا هرچه زودتر گوگل صفحات مختلف آن را Index کند.

 

ترافیک ارجاعی :

یکی از مهمترین فواید گرفتن بک لینک کمک به افزایش ترافیک ارجاعی است.

 

چگونه بک لینک بگیریم ؟

 

تا اینجا شما متوجه شدید که بک لینک چیست و تاثیر آن بر سئو چگونه است.

حال زمان آن رسیده که تعدادی تکنیک برای گرفتن بک لینک را بیاموزیم.

 

یکی از مهمترین مواردی که باید درباره بک لینک و سئو بدانید این است که تعداد بک لینک ها مهم نیست، بلکه کیفیت آنهاست که اهمیت دارد. اگر شما از برخی از سرویس های پولی برای گرفتن بک لینک استفاده می کنید در واقع شما دارید خودتان را برای جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن گوگل آماده می کنید.

 

راه های گرفتن بک لینک با کیفیت چیست ؟

 

  • نوشتن مقاله های با کیفیت
  • استفاده از تالار گفتگو و نظرات کاربران در ادامه مقاله هایتان
  • ثبت وب سایت در Web Diretories

 

نوشتن مقاله با کیفیت :

این بهترین و راحت ترین راه برای گرفتن بک لینک است.

تهیه آموزش های مختلف و 10 مقاله برتر مثال هایی است که می تواند باعث افزایش بک لینک ها و افزایش کیفیت آنها شود. زیرا در این صورت وب سایت شما به عنوان مرجع معرفی خواهد شد. چنین مقاله هایی براسای تحقیق مناسب و نمونه های عملی است.

 

استفاده از تالار گفتگو و نظرات کاربران در ادامه مقاله هایتان :

نظرات کاربران یکی از راه های عالی، ارزان و ساده برای گرفتن بک لینک است. 

 

ثبت وب سایت در Web Diretories :

ثبت وب سایت خود در Web Directories یکی دیگر از راه های ساده برای گرفتن بک لینک است.

البته این کار در این زمانه خیلی رایج نیست. زیرا پیدا کردن Web Directory خوب، خیلی ساده نیست. شما باید از Web Directory هایی که می خواهند از وب سایت شما بک لینک بگیرند دوری کنید. زیرا چنین Web Directory هایی معتبر نیستند.

 

 

کامنت ها
تاکنون نظری ثبت نشده است.
ارسال دیدگاه