سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید

710
1395-06-08

 

در دنیای سئو، دو عبارت سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید به کرات به چشم می خورند.

در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا هر کدام از این دو روش را برای شما عزیزان تشریح کنیم. سپس اقدامات لازم برای اعمال هر کدام از این دو را در وب سایتتان به شما خواهیم آموخت و  در نهایت به شما می گوییم که کدام یک بهتر است !

 

سئو کلاه سیاه :

 


 

به مجموعه اقداماتی که به صورت غیر قانونی برای افزایش سئو وب سایت توسط سئوکار انجام پذیرد سئو کلاه سیاه گویند. در واقع سئوکار با دور زدن قوانین موتورهای جستجوگری مانند گوگل سعی در افزایش رتبه وب سایت خود دارد.

 

از ویژگی های بارز سئو کلاه سیاه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. افزایش رتبه وب سایت در مدت زمان بسیار کوتاه

2. پذیرش ریسک بسیار بالا توسط مالک وب سایت. زیرا این روش غیرقانونی است و هرزمان گوگل متوجه این تخلف شود ممکن است وب سایت شما را با جریمه سنگینی مواجه سازد. طوری که از بین بردن این جریمه ممکن است نیازمند زمان و هزینه بسیار زیادی باشد.

3. رتبه وب سایت شما پایدار نخواهد بود و ممکن است به صورت آنی از لیست صفحات اولیه گوگل حذف شوید.

 

بسیار از افراد می پندارند که سئو کلاه سیاه منسوخ شده است. اما این تفکر درست نیست. سئوکاران سیاه، همواره در حال ابداع روش هایی غیرمتعارف و غیرقانونی برای افزایش سئو وب سایت خود هستند تا بتوانند با کمترین هزینه و زمان به صفحه اول گوگل بیایند. شرکت گوگل نیز همواره در حال ایجاد روش هایی است تا بتواند جلوی این سایت ها را بگیرد. اما هرزمان که گوگل چنین کاری را می کند، سئوکاران کلاه سیاه نیز روش های جدیدی را به کار می گیرند و این کشمکش بدون مرز ادامه خواهد داشت.

 

برخی از اقداماتی که برای برقراری سئو کلاه سیاه انجام می گیرد:

1. استفاده از محتوای پنهان

در این روش مالک وب سایت حجم زیادی از متن و کلمات وب سایت خود را به صورت مخفی در صفحات مختلف قرار می دهد. به صورتی که کاربر آنها را نبیند اما موتور جستجوگر آن را ببیند و چنین پندارد که این صفحه محتوای بسیار زیادی دارد. گاهی اوقات این کار با همرنگ کردن متن با بک گراند آن صفحه صورت می گیرد.

اما این کار دیگر منسوخ شده است و موتورهای جستجوگر آن را متوجه شده و برای وب سایت هایی که چنین حقه هایی را به کار می گیرند جریمه های سنگینی را در نظر می گیرند.

 

2. استفاده بسیاز زیاد از کلمات کلیدی

گوگل به کلمات کلیدی وب سایت شما اهمیت زیادی می دهد. گاهی برخی از سئوکاران کلمات کلیدی را به تعداد بسیار زیاد در صفحات مختلف استفاده می کنند. این حقه نیز منسوخ شده و گوگل آن را می فهمد. بنابراین در صورتی که سئوکاری چنین روشی را مورد استفاده قرار دهد نه تنها نتیجه خوبی نخواهد گرفت بلکه گوگل آن را نیز جریمه خواهد کرد.

 

3. استفاده از نرم افزارهایی که بک لینک می سازند

برخی از نرم افزارها وجود دارند که وظیفه بک لینک سازی را به عهده دارند تا با این کار ترافیک ورودی به وب سایت شما افزایش پیدا کند. اما این کار مصنوعی است و به شدت توسط گوگل نهی شده است. اگر از چنین نرم افزارهایی استفاده کنید ترافیک ورودی وب سایت شما به صورت آنی افزایش پیدا می کند و این کار به صورت آنی توسط گوگل تشخیص داده می شود.

شرکت گوگل بک لینک های مصنوعی را نمی پذیرد ولی دوست دارد تا کاربران مختلف براساس کیفیت وب سایت شما، وب سایتتان را به یکدیگر لینک کنند.

بنابرابن سعی کنید از چنین نرم افزارهایی استفاده نکنید تا وب سایت شما توسط گوگل جریمه نشود.

 

4. خریدن بک لینک

این روش نیز مانند روش بالا (شماره 3) می تواند در آینده برای شما مشکل ساز شود و وب سایت شما را با جریمه مواجه سازد.

 

بنابراین در کل می توان گفت سئو کلاه سیاه برای وب سایت هایی که می خواهند بدون ریسک و با اصول و قوانین درست رنک خوب بگیرند مناسب نیست.

 

سئو کلاه سفید :

 

سئو کلاه سفید

 

به مجموعه اقداماتی که براساس قوانین موتورهای جستجوگر طراحی شده اند سئو کلاه سفید گفته می شود.

در واقع سئو کلاه سفید بهترین، امن ترین و پایدارترین نوع سئو است که می توان به کار گرفت.

 

از ویژگی های بارز سئو کلاه سفید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. بدون ریسک و کاملا قانونی

2. پایدار بوده و گوگل به راحتی رتبه وب سایت شما را از شما نخواهد گرفت

3. به نتیجه رساندن آن زمان زیادی را می طلبد. پس در کوتاه مدت جواب نخواهد داد.

 

اگر به دنبال داشتن آینده ای مناسب برای وب سایت خود هستید باید از سئو کلاه سفید استفاده کنید تا رنک وب سایت شما پایدار بماند.

 

برخی از اقداماتی که برای برقراری سئو کلاه سفید انجام می گیرد:

1. تولید محتوای مناسب و با کیفیت

تولید محتوای مناسب و با کیفیت مهمترین عامل در سئو کلاه سفید است. گوگل می خواهد تا کاربران به دلیل جامع و کامل بودن مطالب به وب سایت شما بیایند. بنابراین اگر کاربری به وب سایت شما مراجعه کند و مدتی در وب سایت شما بماند تا مطالب آن را بخواند گوگل زمان حضور آن کاربر در وب سایت شما را محاسبه کرده و به رنک وب سایت شما می افزاید.

بنابراین اگر می خواهید که سئو وب سایت شما یهبود پیدا کند و ماندگار و همیشگی باشد، محتوای مناسب و با کیفیت تولید کنید و این کار را مداوم انجام دهید.

 

2. برنامه نویسی اصولی

موتورهای جستجوگر برای پایش وب سایت شما قوانینی را برای برنامه نویسان ایجاد کرده اند.

برای مثال هر صفحه باید یک تگ H1 در ابتدای خود داشته باشد تا عنوان صفحه در آن نوشته شود. در ادامه نیز باید از تگ های H2 و H3 متناسب با موضوع صفحه استفاده کرد.

یا باید برای هر عکس Alt قرار داد.

چنین قوانینی برای بهتر خوانده شدن وب سایت شما توسط گوگل باید رعایت شود.

اگر این قوانین را رعایت کنید گوگل صفحات مختلف وب سایت شما را بهتر Index خواهد کرد و رتبه وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد و این بهبود، ماندگار خواهد ماند.

 

3. انتخاب عنوان مناسب برای هر صفحه

موتورهای جستجوگر رابطه بین عنوان صفحه و محتوای آن صفحه را درک می کنند.

بنابرابن اگر می خواهید گوگل صفحات شما را به درستی Index کند باید برای هر صفحه یک عنوان را در نظر بگیرید و در آن از کلمات و عبارات مربوط به محتوای همان صفحه استفاده کنید. چنین کاری در سئو وب سایت شما بسیار موثر بوده و باعث ارتقاء رتبه وب سایت می شود.

 

4. استفاده مناسب از کلمات کلیدی وب سایت

سئو کار کلاه سفید می داند که استفاده از کلمات کلیدی وب سایت در تگ های H1,H2,H3,H4,H5 ، Description، Title، متون و ... بسیار اهمیت دارد. باید از کلمات کلیدی در همه این موارد استفاده کرد تا گوگل اهمیت آنها را درک کند و شما را جزء رتبه های اولیه جستجو قرار دهد.

 

5. دریافت بک لینک های اصولی

سئوکار باید بک لینک های طبیعی و اصولی را از وب سایت های مختلف جذب کند. این امر فقط با تولید محتوای مناسب در وب سایت میسر خواهد شد.

در سئو کلاه سفید این امر بسیار اهمیت دارد.

 

در بالا توضیحاتی را درباره هر کدام از این دو نوع سئو خواندید.

 

حال باید تشخیص بدهیم که کدام یک بهتر است !

 

سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه

 

در حالت کلی استفاده از سئو کلاه سیاه توصبه نمی شود. زیرا پایدار نبود و در واقع کمتر کسی پیدا می شود که بتواند آن را پایدار نگاه دارد. بنابراین اگر می خواهید سئو پایداری داشته باشید و به آینده وب سایت خود اهمیت می دهید بهتر است از سئو کلاه سفید استفاده کنید.

کامنت ها
تاکنون نظری ثبت نشده است.
ارسال دیدگاه